رسانه های ترکیه در خبری اعلام کردند که یک روز مانده به انتخابات سراسری این کشور، رهبران ۹ حزب سیاسی با انتشار اطلاعیه ای، حمایت خود از محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را اعلام کردند.

به نقل از روزنامه های جمهوریت، بیرگون و کارار، احمد کایا رهبر حزب مبارزه ملی، علی چتین رهبر حزب بزرگ، حایری آیدین رهبر حزب زندگی آزاد، رفات دریا سرجان رهبر حزب کارگران، بِنال یازگان رهبر حزب زنان، قادر کارتال رهبر حرکت مدافع قانون، حسین اکیچی رهبر حزب اتحاد، هورشیت یغیت رهبر حزب اتحاد ترک و علی علمدار اوغلو رهبر حزب جوانان آناتولی ترکیه با انتشار بیانیه ای مشترک حمایت خود را از محرم اینجه در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.
در این بیانیه آمده است: استقرار یک دولت مشروع با تکیه بر اصل تفکیک قوا و برقراری یک نظام قضایی مستقل تنها راه رسیدن به آشتی ملی و توسعه کشور است.
رهبران ۹ تشکیلات سیاسی ترکیه در این بیانیه افزودند: برای تقویت زندگی دموکراتیک، تامین کامل آزادی بیان و عقیده، مقابله با ترور، مبارزه با انواع کودتا، بازگشت به اصل آتاترک در سیاست خارجی، عدم دخالت در امور داخلی کشورها، داشتن روابط صمیمانه با سایر کشورها و برای یک ترکیه بدون تبعیض علیه مذهب، هویت، نژاد و زنان در انتخابات ۲۴ ژوئن ۲۰۱۸ رای خود را به محرم اینجه خواهیم داد.
تحلیل کارشناسان سیاسی و نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که محرم اینجه جدی ترین رقیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو خواهد بود.
به گزارش ایرنا، رجب طیب اردوغان رییس جمهوری کنونی و رهبر حزب عدالت و توسعه، تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت، محرم اینجه نامزد حزب جمهوری خواه خلق، دوغو پرینچک رهبر حزب وطن، مرال آکشنر رهبر حزب نیک و صلاح الدین دمیرتاش رهبر سابق و زندانی حزب دموکراتیک خلق ها ۶ نامزد حاضر در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری ۲۴ ژوئن سال جاری میلادی(۳ تیرماه ۱۳۹۷) ترکیه هستند.
در انتخابات مجلس ترکیه، هشت حزب عدالت و توسعه و نیز حرکت ملی در قالب ائتلاف ‘جمهور’ و احزاب جمهوری خواه خلق، نیک و سعادت هم در قالب ائتلاف ‘ملت’ و احزاب هدی پار، وطن و دموکراتیک خلق ها به طور جداگانه و مستقل حضور دارند و نامزد انتخاباتی برای کسب ۶۰۰ کرسی معرفی کرده اند.