امام جمعه میاندوآب گفت: مردم به شهرداری پول می دهند تا برای مردم خرج شود، آیا هزینه کردن برای جای دیگر درست است ولی برای مصلی نه؟ و باید از شورای شهر بپرسید که این ۳۳ میلیون تومان قانونی است یا خیر؟

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به هفته قوه قضاییه به انتظارات از این قوه اشاره و اظهار کرد: در قانون اساسی، وظایف مشخصی برای قوه قضاییه عنوان شده است.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه یکی از وظایف قوه قضاییه، رسیدگی و صدور حکم در تظلمات، تعدیات، شکایات، حل و فصل دعاوی و رفع خصومات و اخذ تصمیمات و اقدام لازم است، افزود: توقع مردم از دستگاه قضایی این است که بدون توجه به حزب، جناح، گروه و به صورت جدی با متخلفان برخورد کند.

وی احیای حقوق عامه و گسترش عدل را دیگر وظیفه قوه قضاییه عنوان کرد و گفت: حکومت اسلامی با اجرای قوانین و دین ماندگار است و قوه قضاییه در این زمینه وظایفی دارد.

حسن زاده با اشاره به اینکه قوه قضاییه وظیفه نظارت بر حسن اجرای قوانین را نیز دارد، تصریح کرد: برای هر چیزی هیئت نظارتی وجود دارد و حتی برای کار شورا و تطبیق مصوبات آن هیئت تطبیق وجود دارد که مصوبات را با قانون انطباق دهد.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه در این شهر هر ماه شورای شهر به جایی ۳۳ میلیون تومان که هزینه ۱۳-۱۴ نفر از کارکنان است، پول می دهد، اظهار کرد: آیا این موضوع قانونی است؟ از شورای شهر از محل بودجه چهار درصد فرهنگی درخواست ۱۰-۱۵ میلیون تومان کمک برای امورات مصلی که مربوط به مسائل فرهنگی است، درخواست کردیم ولی نداده اند و ما نیز اکنون نمی خواهیم.

وی افزود: مردم به شهرداری پول می دهند تا برای مردم خرج شود، آیا هزینه کردن برای جای دیگر درست است ولی برای مصلی نه؟ و باید از شورای شهر بپرسید که این ۳۳ میلیون تومان قانونی است یا خیر؟

حسن زاده، کشف جرم و تعقیب مجازات مجرمین و اجرای حدود و مقررات جزای اسلامی را از دیگر وظایف قوه قضاییه بر شمرد و گفت: مواردی مانند قصاص در قانون اسلامی بوده و دستور دین است.

امام جمعه میاندوآب متاسفانه مدعیان حقوق بشر که در مقابل کشتار کودکان و زنان مظلوم در کشورهای مختلف، مهر سکوت بر دهان آنان زده شده است، در مورد اجرای قوانین اسلامی فورا جبهه گیری می کنند، تصریح کرد: مردم در راستای پیشگیری از وقوع جرم و اجرای قوانین اسلامی از دستگاه قضایی حمایت می کنند تا مجرمان به سزای اعمال خود برسند.

وی با اشاره به برخی گلایه ها و شکایات مردمی از درخواست پول های خارج از عرف در مراسمات، گفت: متاسفانه بعضا برخی مردم مراجعه و از دریافتی های فلان کس در یک مجلس ترحیم یا… شکایت می کنند.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه مردم باید برای دعوت از یک روحانی، عالم یا سخنران به محل آن که سازمان تبلیغات اسلامی است مراجعه کنند، افزود: وقتی یک مثلا بنگاهی به مجالس سخنران و مداح بفرستد نتیجه آن شکایت مردمی می شود در حالی که در شهرستان تنها سازمان تبلیغات اسلامی مسئولیت اعزام روحانی و مداح به مراسمات را دارد نه جای دیگری.

حسن زاده تصریح کرد: مردم برای مراسمات خود مداح و سخنران را از سازمان تبلیغات بخواهند نه جاهای دیگر تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

امام جمعه میاندوآب در ادامه با تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی شهرستان و با تاکید بر برخورد قاطع نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با مخلان نظم و امنیت و آسایش مردم، اظهار کرد: مردم همیشه پشتیبان نیروهای نظامی و انتظامی بوده و از برخورد قاطع آنها با نیم درصد هنجارشکن حمایت می کنند و خواستار برخورد جدی و قاطع با هنجارشکنان هستند.

وی به روز اصناف اشاره و با بیان اینکه بازار نبض تپینده تمام حکومت ها است، افزود: اگر بازار مدیریت شود، حکومت تقویت می شود.

حسن زاده با بیان اینکه نیروی نظامی، اقتصادی و ولایت سه بازوی حکومت اسلامی هستند، گفت: ولایت بازوی اصلی و پرچمدار حکومت اسلامی بوده و در زمینه نیروی نظامی نیز از نیروهای نظامی مقتدر، پرتوان و قدرتمندی برخوردار هستیم به گونه ای که دشمنان را سر جای خود نشانده است.

امام جمعه میاندوآب تا با تاکید بر حل مشکلات اقتصادی، تصریح کرد: باید وضعیت اقتصادی را مدیریت کرده و جلوی گرانی را گرفت.

وی هم چنین با اشاره به سالروز ایجاد سازمان تبلیغات اسلامی، از تلاش های این سازمان و برگزاری مراسمات مختلف در طول ماه مبارک رمضان و برگزاری مراسمات مذهبی، هیئات مذهبی تقدیر و تشکر کرد.