استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه برای قطعه نخست آزادراه تبریز- بازرگان ۵۷۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است، اظهار امیدواری کرد محور تبریز تا صوفیان تا هفته دولت سال آتی تکمیل شود.

مجید خدابخش در جریان بازدید از روند عملیات اجرایی قطعه نخست آزادراه تبریز- مرند- بازرگان، از پیشرفت اجرایی قطعه نخست این طرح ابراز رضایت کرد و گفت: پیمانکاران و مجریان این طرح با تمام توان فعال هستند
وی خاطرنشان کرد: محور تبریز- بازرگان یکی از شاهراه‌های مهم استان و کشور است که با مشارکت و سرمایه‌گذاری ۳۵ درصدی دولت و ۶۵ درصدی سرمایه‌گذار داخلی در حال اجراست.
استاندارآذربایجان شرقی با بیان اینکه قطعه صوفیان – مرند تا دو سال تکمیل خواهد شد، اظهارکرد: تا امروز ۴۴ کیلومتر از این مسیر، تملک شده و مشکل خاصی در اجرا نداریم.
وی گفت: با ابلاغ قرارداد سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذار در آینده‌ای نزدیک شاهد تسریع در عملیات اجرایی خواهیم بود .
به گزارش ایرنا، قطعه اول آزادراه تبریز- بازرگان در حد فاصل تبریز- مرند به طول ۶۳ کیلومتر و عرض ۳۴ متر ابتدای سال ۹۶ با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسوولان محلی آغاز شد.
هزینه پیش بینی شده اجرای قطعه اول آزادراه تبریز-بازرگان ۹ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال، مدت اجرای آن ۳۶ ماه و مدت بهره برداری از آن توسط مشارکت کننده داخلی ۱۵ سال تعریف شده است.
با بهره برداری کامل از آزادراه تبریز-بازرگان، راه دسترسی از پایتخت کشورمان به مرز ترکیه به طول حدود ۹۰۰ کیلومتری به شکل آزادراه خواهد بود.