امام جمعه میاندوآب گفت: باید با روحیه انقلابی به پیش رفت و انقلابی گری را همواره حفظ کرد نه اینکه یک روز اصولگرا، یک روز اصلاح طلب و یک روز اعتدال و یک روز چپ و یک روز راست باشی.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به راهپیمایی روز جهانی قدس و با تقدیر از حضور باشکوه مردم، اظهار کرد: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند ما باید انقلاب خود را به دنیا صادر کنیم و یکی از این راهها روز قدس است.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه باید اندیشه انقلاب اسلامی را به دنیا تسری دهیم، افزود: باید حول محور ولایت به پیش رفته و اندیشه وحدت اسلامی، بیداری اسلامی و اخوت اسلامی را به تمام دنیا تسری دهیم وبه حول قوه الهی امروزه نیز در کشورهای آمریکایی نیز ندای انقلاب به گوش می رسد.

وی گفت: روز قدس، روز احیای ارزش ها وفرهنگ اسلامی در ظلم ستیزی و مصداق شعار “هیهات من الذله” و مبارزات ضد صهیونیستی است.

حسن زاده مقاومت را پیروز میدان و نبرد معرفی و تصریح کرد: در فلسطین یک گروه دنبال سازش بوده و گروه دیگر مقاومت را انتخاب کرده است که نتیجه سازش، شکست در شش روز ولی نتیجه مقاومت پیروزی در جنگ ۲۲ روزه و ۳۳ روزه بود.

امام جمعه میاندوآب اظهار کرد: جهانی سازی اندیشه اسلامی دیگر هدف روز قدس است و همانطور که امام(ره) به گورباچف نامه نوشت و مقام معظم رهبری نیز به جوانان اروپایی نامه نوشتند، روز قدس یکی از این راههاست.

وی با تاکید بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین، تصریح کرد: هر کس در هر جای دنیا برای نابودی اسرائیل تلاش کند، به او کمک می کنیم.

حسن زاده با بیان اینکه انسان های ترسو نباید ترس خود را به جامعه تسری دهند، افزود: نباید در مقابل دشمنان ترسید و به خدا امید داشت که در آن صورت نیرنگ دشمنان اثر ندارد و باید با روحیه انقلابی به پیش رفت و انقلابی گری را همواره حفظ کرد نه اینکه یک روز اصولگرا، یک روز اصلاح طلب و یک روز اعتدال و یک روز چپ و یک روز راست باشی.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه مسئولان باید قدر این مردم را بدانند، گفت: امروز دیگر از بادکنک ها خبر نبود و این نشان می دهد که چه کسانی به داد انقلاب می رسند و این مردم هستند که صاحب انقلاب بوده و باید قدردان آنها باشیم.

وی با اشاره به اینکه امروز متاسفانه خائنان به حقوق بشر، مدعی حقوق بشر شده اند،اظهار کرد: زمانی که شهید سعیدی ها را قبل از انقلاب شهید می کردند، پس آن موقع مدعیان حقوق بشر کجا بودند؟ پس اینها مدافع حقوق بشر نیستند بلکه خائن به حقوق بشر هستند.

حسن زاده با تاکید بر اینکه مجلس باید با خاصیت باشد، تصریح کرد: مجلس در اول انقلاب با خاصیت بود که عدم کفایت بنی صدر را صادر کرد و اکنون باید مجلس با خاصیت باشد، مسئول بی خاصیت به درد نمی خورد.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه برخی به دنبال تحریف امام هستند، اظهار کرد: برخی امام را تحریف می کنند و خلاف تفسیر می کنند چون امام غایب است و آنها چون از امام حاضر تبعیت نمی کنند پس امام غایب را هر گونه که می خواهند تفسیر می کنند.

وی افزود: امام خمینی(ره) دشمن شکن و مقتدر بود و به هیچ کس باج نداد و اکنون نیز امام خامنه ای همان راه امام خمینی(ره) را ادامه می دهد.

حسن زاده در ادامه با اشاره به حضرت علی(ع) در دوران حکومت خویش با سه دسته سرکش روبرو شدند، گفت: این سه دسته در دوره های مختلف نیز وجود داشته و اکنون نیز وجود دارند.

امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: قاسطین همان کسانی هستند که اختلاف مبنایی داشته و امروز نیز در خارج از کشور علیه کشور و انقلاب حرف می زنند و گروه دوم همان مارقین هستند که کج فهم بوده، در ظاهر قرآن را به سر می گیرد و قرآن می خواند ولی بر خلاف دستورات قرآن عمل می کند و نمی داند که زیر پرچم چه کسی باید قرار گیرد.

وی افزود: این افراد امروزه در یک شهر علیه یک مسئول حرف می زند و در شهر دیگر با آن مسئول دوستی می کند و تنها و تنها شعار می دهد.

حسن زاده با بیان اینکه با امام بودن مهم نیست بلکه به اندیشه امام بودن مسئله است، گفت: ناکثین یا همراه عهدشکن سومین دسته هستند که در هر زمانی وجود دارند و در تاریخ و انقلاب اسلامی ما نیز نمونه های آن فراوان است.

امام جمعه میاندوآب هم چنین با اشاره به اینکه سخنران مراسم روز قدس در میاندوآب فرماندار این شهرستان بود، افزود: چند دقیقه قبل از شروع سخنرانی، فرماندار اعلام کرد که محبی نیا سخنرانی می کند.

وی با بیان اینکه میاندوآب شهر سیاسی است و بارها این را گفته ام، تصریح کرد: عده ای فردا از این موضوع فتنه انگیزی می کنند و می خواهند افراد را در مقابل هم قرار دهند و مردم باید این افراد را بشناسند که به حال این شهر نمی سوزند.