ناصر امیری  در جلسه مشترک با شهردار و رئیس شورای شهر میاندوآب که به منظور بررسی مشکلات پسماند میاندوآب ترتیب یافته بود با تاکید بر حل این معضل، اظهار کرد: موضوع پسماند، آبروی میاندوآب شده و واقعا امام جمعه میاندوآب حق دارد که بارها انتقاد کند. فرماندار میاندوآب با بیان اینکه تصمیم بر انتقال محل […]

ناصر امیری  در جلسه مشترک با شهردار و رئیس شورای شهر میاندوآب که به منظور بررسی مشکلات پسماند میاندوآب ترتیب یافته بود با تاکید بر حل این معضل، اظهار کرد: موضوع پسماند، آبروی میاندوآب شده و واقعا امام جمعه میاندوآب حق دارد که بارها انتقاد کند.

فرماندار میاندوآب با بیان اینکه تصمیم بر انتقال محل فعلی دفن پسماند بوده و زمان انتقال باید مشخص شود، افزود: محل فعلی دفن پسماند نیز باید ساماندهی شود.

وی گفت: متاسفانه افراد مسئول در سایر شهرها نیز در این باره اظهار نظر می کنند، در حالی که آنها در این زمینه کاره ای نیستند و به این ترتیب آبروی میاندوآب می رود.

امیری با بیان اینکه شهرداری یک بار برای همیشه تکلیف ما را در این باره مشخص کند، تصریح کرد: هنوز اندر خم یک کوچه ایم و این موضوع باید سریعا حل شود.

فرماندار میاندوآب با اشاره به اینکه متاسفانه همه در این شهر می خواهند کار سیاسی انجام دهند در حالی که وظیفه شما کار عمرانی و خدماتی است، اظهار کرد: شورا و شهردار باید در خدمت عمران شهری باشد و هر کسی به وظایف خود عمل کند.

وی با بیان اینکه اگر میاندوآب این سه پل را نداشت، کدام پیشرفت را شاهد بودیم، افزود: برچسب زدن و پرونده سازی است که شهر را عقب نگه داشته و زمانی که میاندوآب شهر بود، برخی شهرهای کنونی نبودند و اکنون نیز با کسی شوخی نداریم و این شهر باید گذشته را جبران کند.

امیری با اشاره به اینکه میاندوآب واقعا مظلوم واقع شده است، اظهار کرد:میاندوآب، مردمان ناب و دلسوزی دارد و باید شبانه روز برای خدمت به آنها تلاش کنیم.

فرماندار میاندوآب تصریح کرد: کسی که وظیفه وی مدیریت پسماند است، نباید در وظایف خود اهمال کاری کند و نباید زمان را از دست داد.

وی با اشاره به در انتخابات بحث از نیروی مازاد بود ولی اکنون شنیده می شود که می خواهید ۴۵ نفر دیگر برای فضای سبز نیرو جذب کنید، افزود:شایعه شده که شورا و  شهردار هر کدام نیرو آورده اند ولی این را بدانید که نیروی جدید به هیچ وجه جذب نخواهد شد مگر اینکه استانداری دستور بدهد که با توجه به وضعیت موجود بعید می دانم.

در موضوع پسماند، منتظر نامه منابع طبیعی هستیم/ انتقال و ساماندهی دفن پسماند از اولویت های ما است

شهردار میاندوآب هم در این جلسه با بیان اینکه وضعیت موجود دفن پسماند در دوره مدیریت جدید شهرداری، بهبود یافته است، افزود: پسماندی که اکنون در محل فعلی دفن می شود تنها مربوط به شهر میاندوآب نیست بلکه روزانه حدود ۲۵۰ تن زباله در این محل دفن می شود که شاید تنها ۱۰۰ تن آن مربوط به میاندوآب است.

رسول ملکی اظهار کرد: میاندوآب تنها شهری است که پسماند آن روی کوه دفن می شود و اکنون نیز مکان یابی جدید انجام گرفته و بنده نیز در جلسه استانی از آن دفاع کرده ام.

وی افزود: پس از جلسه استانی قرار شد تا منابع طبیعی در دو روز نتیجه را اعلام کند ولی اکنون بعد از گذشت یک ماه، پاسخی دریافت نکرده ایم .

شهردار میاندوآب با اشاره به اینکه بحث دیگر مربوط به تعیین محل مشترک دفن پسماند بین میاندوآب و مهاباد است، گفت:در این زمینه هم نامه نگاری شده ولی  در این زمینه هم مهاباد جواب نداده است.

ملکی بحث کارخانه کمپوست را دیگر موضوع عنوان و تصریح کرد: علاوه بر فردی که سالهاست در این راستا تلاش می کند؛ فرد دیگر چند روز پیش مراجعه کرده ولی اولویت ما انتقال و ساماندهی دفن پسماند و در کنار آن سایر موضوعات است.

مصمم به حل موضوع پسماند هستم/ نیروی جدیدی جذب شهرداری نمی شود

رئیس شورای شهر میاندوآب هم در این جلسه با بیان اینکه مکان فعلی اشباع شده است، اظهار کرد: همه ما مصمم هستیم تا محل دفن پسماند انتقال یابد و در این زمینه نیز پیگیر هستیم.

فخرالدین آذریان گفت: در دوره اول شوراها عده ای به دنبال منفعت خود بودند و بنده از فرماندار تشکر می کنم که وقتی بنده در ماههای گذشته برخی مسائل را مطرح کردم، پیگیر شده و به نتیجه رساندند.

وی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر با تمام توان این موضوع را پیگیری می کند، افزود: آنقدر به این در و آن در زدیم که اکنون این موضوع به مشکل بزرگی تبدیل شده است که  باید دست به دست همه دهیم تا حل شود.

رئیس شورای شهر میاندوآب هم چنین به موضوع جذب نیروی جدید برای شهرداری اشاره و تصریح کرد: نیروهای فضای سبز به صورت فصلی و در فصل کاری کار می کنند، بدون اینکه جذب شهرداری شوند بلکه تنها به صورت پروژه ای جذب می شوند.

آذریان اظهار کرد: ما برای سیاسی کاری نیامده ایم وخود را خدمتگزار مردم می دانیم و این برای ما از هر چیزی بالاتر است.

تراب قهرمانی دیگر عضو شورای شهر میاندوآب هم در این جلسه با تاکید بر حل این مشکل ، گفت: در این راستا از همین امروز تلاش خود را آغاز کرده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

  • منبع خبر : زرین خبر