استاندار اردبیل گفت: نقش خاندان صفویه در یکپارچه کردن ایران اسلامی بی‌بدیل بوده و طبق برنامه‌ریزی‌های لازم این سریال در سال جاری کلید خواهد خورد.

به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر بهنام‌جو روز شنبه در دیدار معاون حقوقی، امورمجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در استانداری اردبیل برگزار شد اظهار داشت: ساخت و اکران این سریال در سیمای جمهوری اسلامی کاملا احساس می‌شود و انتقال رویکرد تاریخی و سیاسی این سلسله به نسل جدید از طریق فیلم‌های مستند قابل درک خواهد بود.

وی با بیان اینکه در این کار باید همه ارگان‌های مرتبط تقسیم کار داشته باشند، افزود: سهم استان اردبیل از تخصیص اعتبار و اقدامات مورد نیاز مشخص شده تا در انجام کارهای ضروری با مشکل مواجه نشویم.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام فرهنگی و هنری در استان باید تکمیل شود، گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیازمند اجرای پروژه‌های کلان با اعتبار ملی است و در این رابطه انتظار داریم ما را کمک کنند.

وی در رابطه با تاسیس بنیاد فرهنگ و ادب آذربایجان در استان توضیح داد: دفتر این بنیاد در استان همجوار وجود دارد و امیدواریم با برنامه‌ریزی لازم برای راه اندازی آن در استان اردبیل نیز مساعدت شود.

در این دیدار سید هادی حسینی، معاون حقوقی، امورمجلس و استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اظهار داشت: سلسله صفویان در یکپارچه کردن ایران اسلامی و توسعه سراسری مذهب شیعی اقدامات شایسته‌ای انجام دادند و ایران اسلامی مدیون این خاندان است.

وی ساخت سریال شیخ صفی الدین اردبیلی را ضروری دانست و افزود: با تامین اعتبار لازم ساخت این فیلم در سال جاری کلید می‌خورد و انتظار داریم در انتقال فرهنگ صفوی به نسل‌های امروزی موفق عمل کنند.