معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از وارد شدن ۴۳ میلیارد و۷۴۵ ریال خسارت به بخش کشاورزی میاندوآب بر اثر بارش تگرگ در چند روز اخیر خبر داد.

علی دیانتی در گفت و گویی، اظهار کرد: بارش تگرگ در روزهای گذشته در شهرستان میاندوآب، سبب وارد شدن خسارت میلیاردی به بخشی از باغداران و محصولات زراعی و باغی در میاندوآب شد.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به بازدید میدانی کارشناسان از باغات و اراضی کشاورزی شهرستان، افزود: این بارش تگرگ با درصدهای متفاوت باغات انگور، سیب درختی، گردو، آلو، هلو و زردآلو و محصولات زراعی گندم، جو، چغندرقند، ذرت، گوجه فرنگی و پیاز را تحت تاثیر قرار داده است.

وی گفت: براساس بررسی های کارشناسان به ۸۷۳ هکتار از باغات شهرستان با پیش بینی تولید سه هزار و ۴۳۷ تن محصول به میزان ۲۰ تا ۳۵ درصد و به ارزش ۳۲میلیارد و ۷۸۶ میلیون ریال خسارت وارد شده است.

دیانتی تصریح کرد: همچنین بارش تگرگ ۵۰۶ هکتار از محصولات زراعی کشاورزی شهرستان میاندوآب را تحت تاثیر قرار داده است.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: بارش تگرگ به میزان ۱۰ الی ۴۰درصد و با پیش بینی تولید دو هزار و ۶۲۹ تن محصول به ارزش ۱۰ میلیارد و ۹۵۹ میلیون ریال خسارت وارد کرده است.

وی افزود: در مجموع بر اثر بارش تگرگ به محصولات کشاورزی زراعی و باغی شهرستان میاندوآب در حدود ۴۳میلیارد و ۷۴۵ میلیون ریال خسارات وارد شده است.