مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان میاندوآب گفت: این انجمن ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال درآمد داشته که ۷۷۰ میلیون ریال از آن به صورت مستقیم صرف حمایت از خانواده زندانیان برای خرید سبد کالا، لوازم التحریر، هزینه های درمانی و اجرای برنامه های فرهنگی شد.

محمد قاسمیان  در آیین گرامیداشت روز ‘نسیم مهر’ در میاندوآب، افزود: سال گذشته ۵۵۰ میلیون ریال نیز به خرید یک دستگاه جرثقیل برای درآمدزایی به انجمن و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به خرید یک قطعه زمین صرف شد و ۴۱۰ میلیون ریال نیز در حساب انجمن موجود است.
وی افزود: بیشتر درآمد انجمن حمایت زندانیان میاندوآب از محل آموزشگاه رانندگی مختص انجمن، پارکینگ خودروها، فروش شن و ماسه و صدور گواهی عدم سوء پیشینه در دادسرا می باشد.
وی اضافه کرد: اجاره ۲ طبقه از ساختمان انجمن حمایت از زندانیان و کیوسک های مقابل دادگستری و شکواییه هایی که از طرف دادسرا به مردم فروخته می شود از دیگر منابع درآمدی انجمن حمایت زندانیان است.
وی اظهار کرد: متاسفانه انجمن حمایت زندانیان در جامعه به خوبی شناخته نشده و خیران هم در سایر کارهای خیر پیشگام هستند و به همین خاطر اعضای هیات مدیره انجمن برای کمک به زندانیان و خانواده های آنان، تمهیدات لازم را برای درآمدزایی انجمن اندیشیده اند.
رئیس دادگستری میاندوآب هم در این آیین گفت: پیامبر اکرم (ص) در خصوص نحوه برخورد و رفتار با نیازمندان جامعه بهترین الگو برای این انجمن حمایتی است.
حجت الاسلام عادل گل حسینی بیان کرد: هدف از حمایت، صرف مساعدت مالی نیست، بلکه توجه به مسائل اخلاقی و معنویات نیز می تواند کمک بزرگی به نیازمندان باشد.
وی همچنین گفت: در سال گذشته ۶۱ هزار فقره پرونده خانواده در محاکم قضایی میاندوآب تشکیل شد که متاسفانه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، حدود ۶ هزار فقره افزایش یافته بود و این نشان می دهد که ۶۱ هزار خانواده درگیر مسائل قضایی هستند.
به گزارش ایرنا، ۶۰ نفر زندانی جرائم مالی غیرعمد در زندان میاندوآب به سر می برند که ۴۵ نفر از آنان به خاطر محکومیت مالی، ۱۲ نفر به علت پرداخت نکردن مهریه و ۲ نفر نیز به علت دیه ناشی از حادثه رانندگی در زندان هستند و برای آزادی آنان ۶۰ میلیارد ریال کمک مردمی نیاز است.