استاندار آذربایجان غربی و نماینده ولی فقیه در این استان در پی ارتحال حجت الاسلام غلامرضا حسنی با صدور اطلاعیه ای سه روز عزای عمومی در این استان اعلام کردند.

بر اساس این اطلاعیه روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در سطح استان عزای عمومی اعلام شده و همزمان با تشییع پیکر ایشان در روز چهارشنبه، ۲ خرداد ماه جاری تمامی دستگاه دولتی ارومیه به جز مدارس، دانشگاه ها و بانک ها تعطیل اعلام شده است.
در بخش دیگری از اطلاعیه آمده است: حجت الاسلام حسنی در طول عمر پر برکت خویش نقش بی بدیلی در مبارزات انقلابی منطقه داشته و فداکاری های ایشان از حافظه تاریخی مردم غیور استان فراموش نخواهد شد.
به گزارش ایرنا، مرحوم حجت الاسلام غلامرضا حسنی که شامگاه دوشنبه در ۹۱ سالگی دار فانی را در بیمارستان امام رضا (ع) ارومیه وداع گفت، نماد غیرت، شجاعت و ولایتمداری ملت شریف آذربایجان است.
این روحانی نستوه صحنه های به یاد ماندنی در تاریخ آذربایجان خلق کرده است و تا چندی پیش نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بود.
وی در اوایل انقلاب با بسیج مردم علیه تجزیه طلبان در برابر همه‏ آنان ایستاد و به همین سبب مورد کینه دشمن واقع شد؛ حجت الاسلام حسنی چند بار نیز ترور شد اما از همه‏ آنها جان سالم بدر برد.
به گزارش ایرنا ارومیه نخستین شهر کشور بود که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با هدایت مرحوم حجت اسلام حسنی جرقه مبارزه مسلحانه در آن زده شد و واقعه مسجد اعظم ارومیه در دوم بهمن ۱۳۵۷ به وقوع پیوست.