معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: عملیات مرمت و احیا «سرای وکیل» بازار تاریخی اردبیل در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

منصور عالیقدر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات مرمت، حفاظت و احیای بخش‌های مختلف بازار تاریخی اردبیل به صورت مستمر در جریان است و مرمت  «سرای وکیل»این بازار در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر ثبت ملی بازار تاریخی اردبیل، افزود: در این مجموعه با هشت هکتار یکی از کارگاه‌های فعال مرمت و بازسازی دایر است و در دهه‌های اخیر نیز اقداماتی شایان توجه صورت پذیرفته است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از جمله اقدامات در این بازار را مرمت و بهسازی راسته علافان، کفاشان، قیصریه، سرای‌ انجیرلو و راسته بازار خشکبار فروشان برشمرد.

عالیقدر تصریح کرد: علاوه بر این سال گذشته راسته بازار چاقوسازان نیز مرمت شد و امسال نیز مرمت سرای وکیل در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه مرمت و احیای سرای امام جمعه نیز در اولویت میراث‌فرهنگی است، گفت: امسال حداقل مرمت اضطراری این بخش از بازار عملیاتی خواهد شد.

معاون میراث‌فرهنگی، اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل تاکید کرد: به منظور مرمت و حفاظت از بازار ضروری است خود بازاریان نیز مشارکت جدی و فعال داشته باشند.

وی با اشاره به نیاز احداث پارکینگ در مجاورت بازار تاریخی تصریح کرد: احداث پارکینگ و معابر شهری به تنهایی در حوزه میراث‌فرهنگی نیست و نیازمند همکاری برخی نهادهای اجرایی هستیم.