محرم اینجه نامزد ریاست جمهوری ترکیه از حزب جمهوریت خلق گفت: قدس یک شهر مهم و مقدس برای مسلمانان جهان است و امروز قاطعانه اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی در قتل عام فلسطینی ها را به شدت محکوم می کنیم.

اینجه روز گذشته طی یک اجتماع انتخاباتی در شهر قونیه اظهار کرد: همه شاهدیم که رژیم صهیونیستی امروز اقدام به قتل عام مسلمانان فلسطینی در نوار غزه کرده اند که این جنایت بشری را به شدت محکوم می کنیم.
وی بیان کرد: قدس یک شهر مهم و مقدس برای همه مسلمانان جهان است و آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی قصد ایجاد خصومت مداوم در این منطقه را دارند که این امر بسیار خطرناک است.
وی خطاب به اردوغان گفت: امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال کشتن مسلمانان در فلسطین هستند و هیچ دلیلی بر ادامه فعالیت سفارت ترکیه در واشنگتن وجود ندارد و باید آن را تعطیل کنید.
وی با فریادهای بلند خطاب به حامیان خود تاکید کرد که اگر به عنوان رییس جمهوری ترکیه برگزیده شود، برای یاری فلسطینی ها به نوار غزه خواهد رفت.
به گزارش ایرنا، مقامات دولت و مردم ترکیه از دو روز پیش در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و نیز جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، در واکنشی کم سابقه و همه جانبه، تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین را محکوم کردند.
وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای کشتار دو روز گذشته فلسطینی ها توسط رژیم جنایتکار اسرائیل را محکوم کرده و سکوت جامعه جهانی در قبال این رخداد را شرم آور خواند.
دو روز پیش در اقدامی تحریک آمیز طی مراسمی با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، جان سالیوان معاون وزیر خارجه، استیون منوچین وزیر خزانه داری و جرارد کوشنر مشاور رئیس جمهوری و چهار سناتور جمهوری خواه آمریکایی، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.