مرال آکشنر رهبر حزب نیک (ایی پارتی) در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه فلسطین گفت: رفتار رژیم صهیونیستی در نوار غزه و قتل عام فلسطینی ها پیش از آن که مشکل منطقه ای باشد، جنایت علیه بشریت و یک فاجعه انسانی است.

، آکشنر در ساختمان مرکزی حزب نیک طی مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: رویدادهای کنونی در قدس و نوار غزه در واقع یک جنگ نابرابر بین رژیم غاصب صهیونیستی و مردم مظلوم فلسطین است به طوری در یک طرف آن رژیم اشغالگر قدس با سلاح های پیشرفته قرار دارد و در طرف دیگر فلسطینی ها با دستان خالی قرار دارند و ما شاهد بزرگترین درگیری ناعادلانه تاریخ هستیم.
وی تاکید کرد: رویدادهای غم انگیز جاری در قدس و نوار غزه نتیجه اشتباهات کشورهای اسلامی است و امروز فقط با فریاد زدن و محکوم کردن نمی توانیم مانع اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها شویم.
وی با انتقاد از سیاست خارجی ترکیه در همین ارتباط گفت: نمی توان از یک سو ادعای نمایندگی جهان اسلام را داشت و از سوی دیگر با دشمن کشورهای اسلامی همکاری های چندجانبه کرد و من از مقامات کنونی آنکارا می خواهم سیاستی درست و منطقی در امور بین الملل اتخاذ کنند چرا که اگر بخواهیم از فلسطینی ها حمایت کنیم، باید اقداماتی به مراتب قویتر و موثرتر از وضعیت کنونی انجام دهیم.
به گزارش ایرنا، مقامات دولت و مردم ترکیه از دو روز پیش در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و نیز جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، در واکنشی کم سابقه و همه جانبه، تحولات اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین را محکوم کردند.
وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای کشتار دو روز گذشته فلسطینی ها توسط رژیم جنایتکار اسرائیل را محکوم کرده و سکوت جامعه جهانی در قبال این رخداد را شرم آور خواند.
دو روز پیش در اقدامی تحریک آمیز طی مراسمی با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، جان سالیوان معاون وزیر خارجه، استیون منوچین وزیر خزانه داری و جرارد کوشنر مشاور رئیس جمهوری و چهار سناتور جمهوری خواه آمریکایی، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.