نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مسئولان به سمت مردم رفته و با کمک همین مردم مشکلات را حل کرد، چرا که مردم بیش از فقر، از تبعیض و فاصله زندگی مسئولان از طبقه عامه مردم گلایه دارند.

سیدهادی بهادری ظهر امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه ارومیه اظهار داشت: غرب و آمریکا خود داعش را به وجود آوردند و امروز ادعای مبارزه با تروریسم می کنند.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و افزایش تحریم ها، افزود: باید مسئولان به طرف مردم رفته و با کمک همین مردم مشکلات را حل کرد، چرا که مردم بیش از فقر، از تبعیض و فاصله زندگی مسئولان از طبقه عامه مردم گلایه دارند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشکالات موجود در سیستم بانکی کشور، گفت: بانکها امروز مردم را بیشتر از هر نهادی با گرفتن سود بالای تسهیلات و وام ها و جریمه دیرکرد اذیت کرده و بر مشکلات مالی می افزایند.

وی بیکاری را یکی از مشکلات اصلی مردم آذربایجان غربی خواند و ادامه داد: امسال بودجه استان ۳۰ درصد افزایش داشته و برای حل مشکلات گمرکی، گازرسانی به تمام روستاها، حل مشکلات آموزش و پرورش و افزایش تعداد کلاس های درسی، معضلات دریاچه ارومیه اعتبارات و اقداماتی در نظر گرفته شده است.

بهادری با تصریح این مسئله که هر کس علیه اقدامات ضروری برای احیا دریاچه ارومیه عمل کند، بدانید که خائن است، بیان داشت: با وجود افزایش بارندگی ها باز از سطح آب دریاچه ارومیه کاسته شده و دلیل آن افزایش مصرف آب است، بنابراین جهاد کشاورزی باید الگوی کشت به کشاورزان در خصوص کاشت محصولات با مصرف آب کمتر دهد.

وی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ارومیه را مهمترین اقدامات در زمینه ایجاد رونق اقتصادی خواند و افزود: اگر این برنامه اجرا شود مشکلات اقتصادی و بیکاری استان در کوتاه مدت حل می شود و برای تعدیل عوارض خروج زمینی در مجلس تلاش می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات سولفید در صنعت پتروشیمی، گفت: تلاش می شود با هدف حمایت از کالای ایرانی جلوی این نوع واردات گرفته شده و از تولیدات مشابه داخلی استفاده شود و احیا واحدهای تولیدی راکد نیز از دیگر اقدامات ضروری برای کاستن از مشکلات و بیکاری است.