یک عضو شورای شهر تبریز از اختصاص ردیف در بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز برای انتقال قبور ستارخان و شیخ محمد خیابانی به تبریز خبر داد.

«غلامحسین مسعودی ریحان» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ستارخان و شیخ محمد خیابانی از اسطوره‌های آذربایجان است که با پیگیری‌های انجام شده امسال شهرداری تبریز ردیف بودجه‌ای برای انتقال قبور آنان در نظر گرفته و بنده پیگیر این موضوع هستم.

«سونیا اندیش» – نائب رئیس شورای شهر تبریز در این‌باره در گفت‌وگو با ایسنا گفت: پیش از ساخت مقبره و اختصاص بودجه باید مسائل حقوقی، شرعی و قانونی آن برطرف شود و سپس شهرداری هزینه‌ی انتقال و ساخت مقبره را تقبل کند.

وی در رابطه با گفته مسعوی ریحان در زمینه اختصاص ردیف بودجه برای این امر اظهار کرد: امسال ردیف بودجه‌ای با عنوان بزرگداشت مفاخر آذربایجان در بودجه‌ی سال ۹۷ شهرداری تبریز اختصاص یافته است.

ستارخان از سرداران انقلاب مشروطه‌خواهی ایران بود که آرامگاه او در شهر ری، باغ طوطی در جوار شاه عبدالعظیم است، همچنین شیخ محمد خیابانی از فعالان سیاسی در دوره انقلاب مشروطه ایران بود که آرامگاه او نیز در شهر ری، باغ طوطی در جوار شاه عبدالعظیم قرار دارد.

  • منبع خبر : ایسنا