وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دنیای کنونی باتوجه به پایان منابع عمومی زیرزمینی به سوی مدیریت بهره وری و ارزش افزوده اقتصادی با استفاده ازفناوری دیجیتال روی آورده و تنها کلید آن ذهن و فکر خلاق جوانان است.

محمد جواد آذری جهرمی ، در مراسم جشن و گرامیداشت روز جوان در اردبیل افزود:جوانگرایی و میدان دادن به جوانان نه یک شعار بلکه یک واقعیت اجتناب ناپذیر و اقتضای مدیریت موفق است.
وی بیان کرد: در ایران وقتی قصد جوانگرایی دارند از آنان به عنوان مشاور در اداره ها و وزارتخانه ها استفاده می شود درحالیکه کار مشاوره به افراد سالخورده و با تجربه نیاز دارد.
اومشکل بزرگ در بحث جوانگرایی را مطالبه بدون مطالعه این قشر دانست و تشریح کرد : در چنین شرایطی جوانان به خاطر نداشتن آگاهی کافی مورد سوء استفاده قرار می گیرند.
آذری جهرمی لازمه این کار را آزاد گذاشتن و اختیار دادن اصولی به جوانان دانست و افزود : با بعضی برچسب ها و انگ زدن به جوانان نمی توان انتظار موفقیت نسل جوان را داشت.
وی ضرورت استفاده گسترده از فناوری را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: برای برون رفت از مشکلات گوناگون جامعه چاره ای به غیر از ایجاد تحول فناوری دیجیتال با مشارکت دادن نسل جوان و بهره گیری از آن در کارهای مختلف نداریم.
به گفته وی ، سرگرمی و خبرخوانی فقط بخش کوچکی از استفاده های مربوط به فناوری دیجیتال است و ما در چند دهه گذشته از قسمت مهم آن که بهره وری است، غافل مانده ایم.
وزیر ارتباطات به اقدام های انجام شده در استان اردبیل اشاره کرد و گفت : در چند سال اخیر اقدام های مطلوبی در توسعه تجهیزات و زیرساخت های ارتباطی استان انجام گرفته که از آن جمله می توان به برخورداری ۳۷۰ روستا از اینترنت پرسرعت اشاره کرد.
آذری جهرمی همچنین آغاز عمیلات اجرایی دیتا سنتر با سرمایه گذاری شرکت همراه اول را در اردیبهشت ماه جاری از دیگر کارهای این وزارتخانه در اردبیل ذکر و خاطرنشان کرد : با بهره برداری از آن مشکلات ارتباطی ۴۰۰ روستا برطرف می شود.
او گفت : قراراست ۳۵ دکل به منظور توسعه خدمات ارتباطی شهری در استان اردبیل نصب شود و در مناطق مرزی نیز شبکه های فیبر نوری را افزایش دهیم.