نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: آذربایجان غربی با دارا بودن ۵ پایانه مرزی خروج از کشور، از افزایش تعرفه های خروج زمینی متضرر خواهد شد بنابراین دولت باید تعرفه‌های خروج زمینی از کشور را کاهش دهد.

سید هادی بهادری  با اشاره به اقدام اخیر دولت مبنی بر افزایش تعرفه های خروج از کشور و تبعات این افزایش خروج برای آذربایجان غربی اظهار داشت: دولت مدتی قبل در حالی اقدام به افزایش تعرفه خروج از کشور کرد که در زمان تصویب آن به جزئیات آن اشاره نکرده بود و متاسفانه در این مصوبه، تعرفه های خروج از مسیرهای زمینی و هوایی به یک میزان محاسبه شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه آذربایجان غربی دارای ۵ پایانه زمینی خروج از کشور است، این افزایش یک باره تعرفه های خروج زمینی مشکلات فراوانی را در بخش اشتغال و امرار معاش مردم این شهرها ایجاد کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: در همین خصوص چند تن از نمایندگان آذربایجان غربی امروز طی تذکری به وزیر اقتصاد اعتراض خود را نسبت به این افزایش تعرفه های خروج زمینی از کشور، اعلام و منتظر اقدام سریع دولت نسبت به کاهش این تعرفه ها است.

بهادری تاکید کرد: در صورتیکه در طول ۱۰ روز وزیر اقتصاد نسبت به خواسته نمایندگان تذکر دهنده اقدامی صورت ندهد، مراحل بعدی را همچون سوال از وزیر اقتصاد و در صورت عدم پاسخگویی استیضاح  وی را در پیش خواهیم گرفت.