با برگزاری مراسمی از خدمات حسین فروزان مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد ماکو تجلیل و غلامرضا سلیمانی به عنوان مدیرعامل جدید این سازمان معرفی شد.

با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، ائمه جمعه شهرهای شمال آذربایجان غربی و جمعی از فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و مدیران این منطقه مراسم معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه ماکو با اشاره به اهمیت توجه به نقش سازمان منطقه آزاد ماکو در شمال غرب کشور اظهار داشت: امیدواریم توجه به وضعیت کسب و کار و مرزنشینان در دوره جدید مدیریتی این سازمان بیشتر در دستور کار دولت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ایوب رنجبری تصریح کرد: ضرورت دارد دولتمردان با قاچاق مدیریت شده و سازمان یافته بیش از پیش مقابله کنند.

وی با تاکید بر اهمیت پیاده سازی شعار سال در کلیه سطوح دولتی و عمومی افزود: مهم‌ترین کار مردم این است که با خرید اجناس ایرانی شعار امسال را تحقق ببخشند.

امام جمعه ماکو اظهار داشت: اقدامات انجام شده در دوره مدیریت حسین فروزان در منطقه آزاد ماکو شایسته تقدیر و تشکر است و مسیر توسعه و آبادانی ماکو باید ادامه یابد.

ضرورت اجرایی شدن دقیق قانون و مقررات مناطق آزاد

مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این مراسم اظهار داشت: ماکو یک نمونه ایده آل برای همفکری، همکاری و کار جهادی بود، توسعه منطقه در گرو همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها بود و کاری که در منطقه انجام شده ماحصل همکاری همه است.

حسین فروزان گفت: تمامی کارهای انجام شده اعم از پروژه‌ها و فعالیت‌های عمرانی، خدماتی و سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

وی تصریح کرد: اعتقاد دارم نظام مسئولیت در کشور همچون یک دوی امدادی است و همه مدیران قبلی باید به مدیران جدید کمک کنند.

وی گفت: مسئولان کمک کنند تا قانون و مقررات مناطق آزاد اجرا شود و در این میان بهبود روند کسب و کار مردم مرزنشین منطقه نیاز به توجه جدی دارد.

ماکو قطب تولید محصولات وارداتی باشد

استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: رشد و توسعه اقتصادی از تعاریف اولیه مناطق آزاد است و مهم‌ترین هدفی که برای مناطق آزاد وجود دارد جذب سرمایه گذار خارجی و فعالیت‌های صادراتی است.

محمد مهدی شهریاری افزود: تغییر و تحولات بسیار بزرگی با توجه به مزیت‌های این مناطق در انتظار مناطق آزاد کشور است.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد ماکو با توجه به موقعیت آن از مهم‌ترین مناطق آزاد کشور است و امیدواریم زمانی فرا برسد عمده کالاهایی که از ترکیه وارد می‌شود در منطقه آزاد ماکو تولید شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: انتخاب آقای سلیمانی انتخابی به‌ جا و شایسته است و تجارب وی می‌تواند به توسعه اقتصادی منطقه کمک کند.