امام جمعه میاندوآب گفت: منتظر یک اشاره مقام معظم رهبری هستیم تا تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه میاندوآب با اشاره به وضعیت جهان امروز، اظهار کرد: امروز زمانه عوض شده و برخی موارد در زندگی امروزی بشر جای گرفته است.

وی با اشاره به برخی ویژگی های دنیای امروزی، افزود: امروز بازی ها، جدی و جدی ها بازی شده، امروز کتاب زیاد شده ولی حوصله مطالعه کم شده و امروز در کشورهای مسلمان، مناره مساجد بلند ولی موذنها و نماز خوان ها کم شده است.

وی با بیان اینکه امروز تجملات اصل و معنویت فرع شده است و درآمدها زیاد و برکت کم شده است، گفت: امروز علم رشد کرده ولی عاطفه ها تنزل یافته و توانائیها و دستگیری ها کم شده و خدمات توسعه یافته ولی صفا و صمیمت کمرنگ شده و نیز امروزه اظهار محبت زیاد ولی روح محبت کم شده و محبت واقعی کم شده است.

حسن زاده با اشاره به اینکه امروزه اتوبانها وسیع شده ولی اندیشه و نوعدوستی باریک شده است، تصریح کرد: امروز تحصیلات بالاتر و احساسات کمترشده و امروزه می آموزیم که چگونه درآمد اضافه کنیم اما چگونه زندگی کردن را بلد نیستیم.

امام جمعه میاندوآب اظهار کرد: امروزه خانه ها بزرگتر ولی خانواده ها کوچکتر و شعار بیشتر ولی عمل کمتر شده و دانش بیشتر ولی بینش کمتر و در حال رفتن به کره ماه هستیم ولی از رفتن به خانه همسایه غافلیم.

وی با اشاره به وجود ۵۶هزار پرونده قضایی در میاندوآب و زیاد بودن این حجم پرونده قضایی، افزود: امروز فضای خارج از زمین را فتح کرده اما از فضای داخل خانه غافلیم ودرآمدها بالا رفته ولی اخلاقیات پایین آمده بر کمیت افزوده و از کیفیت کاسته شده است.

حسن زاده راه چاره این مشکلات و وضعیت امروزی را برگشت به تعالیم دینی عنوان کرد و گفت: راه چاره همه این وضعیت ها این است که به دامن قرآن و حبل الله المتین برگشته و از اوامر الهی و انبیا اطاعت کنیم و دستگیر حبل الله المتین و اهل بیت(ع) در ابعاد مختلف زندگی باشیم.

امام جمعه میاندوآب در ادامه به سیاست جنگ افروزی بن سلمان اشاره و اظهار کرد: ولیعهد نادان، احمق و جاهل سعودی به دنبال چالش و بحران در خاورمیانه است و آنها در واقع خادمین حرمین نیستند بلکه خائنین حرمین هستند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا سگ هاری بیش نیست، تصریح کرد: باید در مقابل یاوه گویی ها و زیاده خواهی ها ایستاد و ملت ایران اسلامی امتحان خود را پس داده اند و ما از آمریکا ترسی نداریم و این را بدانند که نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج ما در نهایت اقتدار و آمادگی قرار داشته و گوش به فرمان ولایت هستند تا پاسخ محکم و فراموش نشدنی به دشمنان بدهند.

حسن زاده با بیان اینکه امروز فرزندان ایران اسلامی عرق و سوریه را مدیریت می کنند، تصریح کرد: منتظر یک اشاره مقام معظم رهبری و مقام عظمای ولایت هستیم تا تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و تبریک این روز به ارتشیان، اظهار کرد: ما امنیت خود را مرهون رشادت ها و ایثارگری های نیروهای نظامی و انتظامی، ارتش و سپاه و بسیج هستیم که در مرزها در مقابل دشمنان ایستاده و برای ما امنیت به ارمغان می آوردند و باید قدردان آن باشیم.

وی با اشاره به سالروز بعثت پیامبر اکرم(ص)، افزود: پیامبر گرامی اسلام مایه رحمت برای بشریت در این دنیا و در آخرت هستند.

حسن زاده به سیمای پیامبر اکرم(ص) در قرآن اشاره و اظهار کرد: خداوند در آیات متعددی از قرآن کریم به سیما و صفات پیامبر اکرم(ص) اشاره کرده است که از آن جمله می توان به رحمت للعالمین، اسوه حسنه؛ رئوف، رحیم اشاره کرد و نامشان در کنار نام خداوند ذکر شده است.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه پیامبرگرامی اسلام کسی است که خداوند در قرآن کریم می فرمایند :”ان الله والملائکه یصلون علی نبی…”، گفت: پیامبر گرامی اسلام، نزدیک ترین به ذات اقدس الهی و در گفتار، نگاه، قلب و روحش معصوم بودند و در آیات قرآن کریم اطاعت، اجابت دعوت و یاری پیامبر واجب و اذیت ایشان حرام شمرده شده است.

وی با بیان اینکه ما باید به عنوان یک مسلمان و پیروان پیامبرگرامی اسلام(ص) باید پیرو آن حضرت باشیم، تصریح کرد: باید اخلاق ما اخلاق نبوی باشد و این را در نظر داشته باشیم که باید با اخلاق در جامعه رفتار کرد و هم چنین با غرور و تکبر نمی توان کارها را پیش برد.

حسن زاده با اشاره به اینکه مهربانی از ویژگی ها و اوصاف پیامبر گرامی اسلام بود، افزود: پیامبرگرامی اسلام اسوه مهربانی و رحمت هستند و این رحمت و مهربانی برای همه افراد است.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه ممکن است امروز محبت بعضی از روی ترس، منفعت یا دلایل دیگر باشد، گفت: پیامبرگرامی اسلام(ص) در محبت بین افراد مختلف فرقی نمی گذاشتند و همه ما باید در نظر داشته باشیم که مهربانی پیامبر باید الگو برای همه باشد.

وی با تاکید بر اینکه امروز ابزار گناه با وجود ماهواره ها و فضای مجازی فراهم تر از گذشته است، تصریح کرد: امروز باید بیشتر مراقب بود و تقوای الهی را رعایت کرد تا بتوان به سعادت رسید چرا که ابزار گناه راحت تر و آسانتر فراهم شده است.

  • منبع خبر : زرین خبر