امام جمعه میاندوآب گفت: بی عقل آنهایی هستند که جلوی نقادی را می گیرندو متاسفانه یکی از بی عقل خواندن منتقدان حرف می زند و دیگری نیز مردم را خس و خاشاک می داند که جای تاسف دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به اینکه افراد هر روز یک حرف ضد حرف قبلی خود می زنند ، اظهار کرد: یک روز از نقد ائمه معصومین(ع) حرف می زنند و روز دیگر منتقدان را بی عقل می دانند و می گویند که کسانی که ما را نقد می کنند، بی عقل هستند و این اظهارات جای تامل دارد.

وی با بیان اینکه مردم را چه فرض کرده ای؟ گفت: بی عقل آنهایی هستند که جلوی نقادی را می گیرند و متاسفانه یکی از بی عقل خواندن منتقدان حرف می زند و دیگری نیز مردم را خس و خاشاک می داند که جای تاسف دارد.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه بنده از همه می خواهم که اگر بنده درست نمی گویم، من را امر به معروف کنند، افزود: از آنجایی که رسالت بنده امر به معروف و نهی از منکر است، اینها را می گویم و این را بدانید تا روزی که در میاندوآب هستم اینها را خواهم گفت و مردم را آگاه خواهم ساخت تا بدانند.

حسن زاده با بیان اینکه به نظرم اینگونه اظهارات شاید چند دلیل می تواند داشته باشد، تصریح کرد: به نظر من شاید دلیل این موضوع می تواند خودشیفتگی و احساس قدرت کاذب، غرور و مشاوره های غلط باشد.

وی هم چنین با تقدیر از مواضع وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار وزیر خارجه فرانسه، اظهار کرد: بنده به نوبه خود از وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی که مقتدرانه در مقابل وزیر خارجه فرانسه ایستادند و پاسخ دندان شکنی به وی دادند، تقدیر و تشکر می کنم.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه ما به هیچ وجه با کسی در مورد مسائل موشکی مذاکره نمی کنیم، افزود: برجام دیگری امکان پذیر نیست و ما زیر بار برجام موشکی و سایر برجام ها نخواهیم رفت.

وی با اشاره به اینکه مذاکره در مورد برجام نیز معنایی ندارد، گفت: اگر آمریکا بر عهد و پیمان خود باقی بماند و به آن عمل کند؛ شایل تعامل خود را زیاد کنیم ولی این را بدانند که مذاکره در مورد برجام نیز معنایی ندارد.

حسن زاده به موضوع حضور ایران در منطقه اشاره و اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند برای حضور خود در منطقه با هیچ کسی مذاکره نمی کنیم و اگر روزی تصمیم بگیریم در آمریکا حضوربیابیم، آن موقع می توانند از مذاکره حرف بزنند.

خطیب نماز جمعه میاندوآب تصریح کرد: به حول قوه الهی به زودی پرچم اسلام را در سرزمین های اشغالی نیز برافراشته می کنیم.

وی هم چنین با تاکید بر حضور در مناطق عملیاتی و آشنایی با رشادت های رزمندگان اسلام، گفت: اردو های راهیان نور بهترین فرصت برای این دیدارها و آشنایی با رشادت های رزمندگان است.

حسن زاده در ادامه به برگزاری یادواره شهید باکری و ۸۵۰ شهید شهرستان میاندوآب اشاره کرد و افزود: شهید باکری و ۸۵۰ شهید شهرستان میاندوآب افتخار این شهر هستند و باید یاد و خاطره آنها را گرامی بداریم.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار کرد: سعادت دنیا و آخرت ما در ادامه راه ائمه اطهار(ع) است و برای رسیدن به سعادت باید راه ائمه را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه بانوان باید سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی خویش قرار دهند، افزود: شوهر داری بزرگترین رسال و وظیفه بانوان است و باید به آن به نحو احسن عمل کنند.

حسن زاده به نقش بانوان در تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: تربیت فرزندان یکی دیگر از وظایف بانوان در سبک زندگی فاطمی است که باید به آن توجه ویژه داشته و تربیت دینی فرزندان را در سرلوحه کار خود قرار دهند.

امام جمعه میاندوآب به اهمیت حجاب در سبک زندگی فاطمی اشاره و تصریح کرد: چادر نماد حجاب، حیا و عفت است و بانوان باید به رعایت حجاب اسلامی توجه داشته باشند.

وی هم چنین قناعت و صداقت را دیگر وظیفه بانوان دانست و گفت: بانوان در سبک زندگی اسلامی باید به این موضوع توجه داشته و به آنها اهمیت دهند.

حسن زاده با تاکید بر اینکه باید فضائل اخلاقی را ترویج و پرورش داد، اظهار کرد: صله رحم و نوعدوستی از جمله فضائلی هستند که باید آنها را پرورش داد و از رذائل اخلاقی مانند مزاحمت برای همسایگان باید خودداری کنیم.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به نزدیک بودن چهارشنبه آخر سال، افزود: باید از اقدامات هنجارشکنانه، ایجاد مزاحمت برای مردم خودداری کرده و نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با کسانی که با مواد محترقه امنیت مردم را به خطر می اندازند، برخورد قاطع انجام دهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه چهارشنبه سوری که یک رسم غلط است، امروزه باب شده است، تصریح کرد: ما مخالف شادی و جشن مردم نیستیم ولی متاسفانه نیم درصد ها که هنجارشکنان هستند، امنیت و عید مردم را خراب کرده و برای آنها مشکل ساز می شوند و باید با آنها برخورد کرد و در این را از سهل انگاری پرهیز نمود و بنده نیز این را به مسئولان شهرستانی اعلام کرده ام.

حسن زاده با اشاره به سالروز تشکیل کانون فرهنگی، هنری مساجد، اظهار کرد: مسجد خاستگاه انقلاب بوده و سنگر و محل تبلیغ دین هستند و باید این سنگرها را حفظ کرد.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه در مساجد باید همیشه به روی مردم باز باشند، افزود: بنده از هیئت امنای مساجد می خواهم که اگر توانایی مدیریت مساجد را ندارند؛ کلید آن را تحویل دهند چرا که فردا باید پاسخگو باشند.