هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میاندوآب به ریاست فخرالدین آذریان و حضور اعضای شورای شهر و شهردار برگزار شد.

هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر میاندوآب به ریاست فخرالدین آذریان و حضور اعضای شورای شهر و شهردار برگزار شد.

درابتدای این جلسه فخرالدین آذریان به ارائه گزارشی از رویدادهای مرتبط با شورای شهر پرداخت و مختصری از جلسه مشترک با محبی نیا نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

وی در رابطه با نشستی که با نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد ،گفت: دراین جلسه در مورد مسائل ومشکلات مالی ،کمبود امکانات آتش نشانی ،بدهیهای مالیاتی ،تامین اجتماعی و ساماندهی زرینه رود ،تجهیز ماشین آلات مطالبی مطرح شد که مقرر شد از طریق مکاتبه از کانال نماینده محترم مسائل مزبور را پیگیری نماییم.

رئیس شورای شهر در بخش دیگری از صحبتهای خود از اقدامات شهردار در رابطه با حل مشکل بیمه کارگران وپرداخت یک ماه ازحقوق عقب مانده کارکنان شهرداری قدردانی کرد.

آذریان درمورد جلسه مشترک شورای شهر ونظام مهندسی نیز افزود:برگزاری چنین جلساتی فاصله بین شورای شهر ونظام مهندسی را کمتر ونسبت به اتخاذ تصمیمات درست در مسائل فنی کمک خواهد کرد.

در ادامه جلسه ،سوال مرتضی نجفی عضو شورای شهر درمورد برگزاری جلسات از رئیس شورای شهر مطرح شد که نجفی درقالب این سوال خواستار ارائه توضیح رئیس شورای شهر در رابطه با اینکه رئیس شورا نمی تواند شخصا جلسات را لغو کند ،شد که آذریان طی توضیحاتی پاسخ دیگر عضو شورای شهر را داد.

درادامه رسول ملکی شهردار میاندوآب درجلسه شورای شهر با اعلام اینکه به وعده خود مبنی بر تحویل بودجه شهرداری پیش از مهلت مقرر گفت:بودجه شهرداری در سال۹۷ آماده وبه شورای شهر تقدیم شده است هرچند تا آخر دی ماه مهلت قانونی داشتیم ولی یک هفته زودتر این اقدام صورت گرفت.

شهردار میاندوآب درادامه با اشاره به اینکه عدالت اجتماعی،توسعه متوازن و عمل به مصوبات شورای شهر اولویت اصلی در تنظیم بودجه سال ۹۷ بوده است ،میزان بودجه پیشنهادی را ۶۱۰میلیارد ریال اعلام کرد که ۶۰درصد آن بودجه جاری و۴۰درصد آن بودجه عمرانی خواهد بود.

در ادامه جلسه موضوع الزام ارائه مجوز پایان کار منوط به دریافت شناسنامه فنی ساختمان مطرح شد که در لابلای این بحث موضوع ممیزی املاک نیز ارائه شد که تمامی اعضا متفق القول خواستار اقدام شهرداری جهت ممیزی املاک شهری شدند.

در این رابطه ملکی شهردار میاندوآب نیز از پیش بینی اعتبار۵میلیارد ریالی برای ممیزی املاک در بودجه سال ۹۷ خبرداد.

با نظر اعضای شورای شهر موضوع شناسنامه فنی ساختمان جهت بررسی بیشتر به کمیسیون عمران وشهرسازی ارجاع شد.

موضوع دیگری که دراین جلسه مطرح شد لایحه شهرداری درمورد واگذاری خدمات فضای سبز به بخش خصوصی بود که مورد تصویب قرار گرفت.

در بین طرح لوایح شهرداری،آذریان رئیس شورای شهر خواستار ارائه گزارش شهرداری ازعملکرد مالی و درآمدی در ۱۵ هرماه شد.

موضوع دیگری که در جلسه مطرح شد ،بحث طرح تفضیلی بود که طبق پیشنهاد شهرداری بحث انتخاب تک گزینه ای مشاور طرح تفضیلی درجلسه مورد بحث قرار گرفت و تصویب شد.

طبق اعلام ملکی ،میاندوآب از ۱۷فروردین ۹۴ فاقد طرح تقضیلی است و در دوره گذشته شورای شهر این موضوع بلاتکلیف مانده بود.

رئیس شورای شهر در بخش پایانی جلسه ،از ارائه به موقع بودجه شهرداری تشکر نمود و خواستار آغاز بررسی اعضای شورا  شد و فرصت شورای شهر را طبق قانون تا پایان بهمن ماه اعلام کرد که اظهار امیدواری نمود زودتر از موعد قانونی کارهای بررسی بودجه سال ۹۷ تمام شود.

*** دراین جلسه جهانگیرقاسم زاده عضو شورای شهر  حضور نداشت