نشست مشترک اعضای شورای شهرمیاندوآب با محبی نیا نماینده مجلس شورای اسلامی جهت طرح مسائل ومشکلات مدیریت شهری برگزار شد.

فخرالدین آذریان در نشست مشترک اعضای شورای شهر،شهردار و مجموعه شهرداری  با محبی نیا نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با ارائه درخواست های شورای شهر از وی، اظهار داشت: طرح ساماندهی رودخانه زرینه رود یکی از موضوعاتی است که درخواست پیگیری را داریم.

رئیس شورای شهر میاندوآب افزود: ساماندهی رودخانه زرینه رود میاندوآب می تواند به عنوان فضای گردشگری و نیز منبع درآمد مستمر برای شهرداری تبدیل شود و باید در اولویت قرار بگیرد و هر چه سریعتر پیگیری شود.

وی به اهمیت حل موضوع دفن پسماند شهری اشاره کرد و گفت: روی این موضوع همه حساسیت لازم را دارند و این موضوع به صورت علمی در حال حل شدن است.

آذریان به بدهی شهرداری میاندوآب به امور آب اشاره و تصریح کرد: این موضوع که از دوره های قبل گریبانگیر شهرداری شده است، امیدواریم با همکاری و دستورات لازم حل شود.

رئیس شورای شهر میاندوآب با تاکید بر اینکه بدهی شهرداری به تامین اجتماعی باید حل شود و امیدواریم با هماهنگی و رایزنی با مسئولان کشوری در این زمینه چاره اندیشی شود، اظهار کرد: این موضوع در مورد همه کارکنان و کارگران و به ویژه کارکنان آتش نشانی امری ضروری ولازم است.

وی ایجاد شعبه بانک شهر را دیگر درخواست شورای شهر از نماینده مجلس عنوان کرد و افزود: بانک شهر اگر در میاندوآب ایجاد شود؛ در آن صورت فرصت مناسبی برای مجموعه شهرداری و شهروندان برای بهره گیری از خدمات ایجاد می شود.

 

آذریان  با اشاره به اینکه برخی از شهرها به قطب اقتصادی تبدیل شده اند و میاندوآب نیز از این پتانسیل برخوردار است تا به قطب تجاری تبدیل شود، گفت: ایجاد بازارچه های محلی و تجاری در میاندوآب، سبب رونق اشتغال زایی و درآمدزایی برای شهر و شهرداری می شود.

رئیس شورای شهر میاندوآب در پایان با بیان اینکه آتش نشانی از کمبود امکانات در مضیقه است، تصریح کرد: نردبان آتش نشانی یکی از ملزومات برای آتش نشانی میاندوآب است که در دیداری که با وزیر کشور داشتیم این موضوع را آنجا هم مطرح کردیم و امیدواریم پیگیری های لازم انجام گیرد.

 

منبع زرین خبر