دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: به منظور اهمیت موضوع مبارزه با مواد مخدر در استان برخورد سریع و قاطع با دانه درشتان سوداگران مرگ در اردبیل تشدید می‌شود.

ناصر عتباتی در پنجمین نشست مشترک کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و کمیته قضائی و انتظامی دادگستری استان اردبیل اظهار داشت: به منظور اهمیت موضوع مبارزه با مواد مخدر در استان برخورد سریع و قاطع با دانه درشتان سوداگران مرگ در اردبیل تشدید می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تداوم مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در استان نیز بیان کرد: هیچ گونه اغماض و چشم‌پوشی در ارتباط با برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و فعالان در این عرصه وجود ندارد و سعی بر این است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد در این زمینه اقدامات اساسی و لازم مبنای کار قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت معضل آسیب‌های اجتماعی و اثرات سو آن در جامعه و افراد انتظار می‌رود دلایل اصلی گرایش به اعتیاد در اردبیل به طور کارشناسانه و تخصصی مورد مطالعه قرار گرفته و بررسی شود تا بتوانیم  این مشکل را آسیب‌شناسی قرار دهیم.

عتباتی بیان کرد: در برنامه‌های مقابله و مبارزه با اعتیاد تاکنون برنامه‌ریزی های اساسی و قابل توجهی انجام یافته و تلاش بر این است که برای دستیابی به اهداف مورد نظر در راستای بهبود وضعیت موجود و حل مشکلات مربوطه بتوانیم انجام اقدامات لازم و اساسی را مبنای کار قرار داده و به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

وی تصریح کرد: اجرای برنامه‌های پیشگیرانه برای مقابله و مبارزه با اعتیاد از اولویت‌های اساسی دستگاه قضائی استان است که تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم انجام می‌دهد و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نمی‌کند و تغییر الگوهای اعتیاد از جمله گرایش به مصرف مواد صنعتی، کاهش سن اعتیاد و عواملی از این دست ضروری است نگاه کاربردی در امر مبارزه داشته باشیم.